کد خبر: 8097
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
ابراهیم کشاورز مدیر کل تامین اجتماعی فارس

مدیر کل تامین اجتماعی فارس گفت: تحولی عظیم در سازمان تامین اجتماعی فارس برای خدمت رسانی به مردم انجام شد.

به گزارش پیام خبر مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس در نشست خبری که با خبرنگاران  برگزار شد، ضمن سپاس گذاری  از رسانه ها برای اطلاع رسانی به مردم، بیان کرد: وارد چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شده ایم و اکنون سالی پر از شکوفایی و پیشرفت را داریم و نقطه عطفی است برای جامعه اسلامی و با توجه به تحول عظیمی که در سازمان تامین اجتماعی اتفاق افتاده، این تحول باعث شده که خدمات بسیاری برای مردم به صورت غیر حضوری اجرا شود.  

ابراهیم کشاورز با اشاره به اینکه این طرح از آبان ماه سال جاری کلید خوردوبه دلیل شیوع کرونا نتوانستیم در حضور رسانه ها عنوان کنیم، گفت: این طرح خدمات غیر حضوری از آبان ماه برای مردم اجرا و به اطلاع عموم رسانده شد و اهمیت این طرح که با ارائه آمار مشخص و در استان فارس نزدیک به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش داریم، که بیش از ۴۷ درصد کل استان می شود.  

مدیر کل تامین اجتماعی استان با بیان اینکه شعب های تامین اجتماعی برای ارائه خدمات به صورت حضوری بسیار شلوغ می شد، تصریح کرد: در کل کشور سالانه ۹۰ میلیون مراجعه کننده ودر سطح استان نزدیک به ۵ میلیون مراجعه کننده داشتیم، به همین دلیل با اجرای این طرح تحولی بزرگ برای ارائه خدمات برای مردم انجام شدو با اجرای این طرح تا پایان بهمن ماه امسال نزدیک به ۳۰ خدمت از خدمات تامین اجتماعی به صورت غیر حضوری برای مردم اجرا کرده ایم، که در سطح استان کاهش حضور ۳ و نیم میلیونی و در کشور باعث کاهش حضور میلیونی افراد خواهد شد.  

وی گفت: با راه اندازی این سامانه بیمه شدگان به راحتی می توانند اطلاعات خود را به صورت آنلاین و بر خط ببینند و دریافت کنندو برای کاهش مشکلات در سه بخش بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران برای دریافت خدمات، پیگیری درخواست ها و مشکلات این افراد خود سازمان با راه اندازی سامانه es.tamin.ir این طرح را اجرایی کرده است.  

کشاورز تصریح کرد: بیمه شدگان اصلی در استان ۷۸۰ هزار نفر است، بیمه شدگان و مستمری بگیران در این سامانه می توانند عنوان شغلی، سوابق بیمه ای، تعداد روز های کاری و خدمات دیگر خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین چک کنندو با توجه به شرایط کرونا و بیکار شدن بسیاری از افراد، در ایام کرونا ۲۱ هزار نفر مراجعه کننده برای دریافت بیمه بیکاری داشتیم، که ماهیانه ۶۵ میلیارد تومان بیمه بیکاری پرداخت می شود. 

وی با توجه به پرداخت بیمه بیکاری متقاضیان گفت :نه تنها بحث بیمه شدگان جبران شد بلکه یک درصد افزایش بیمه شدگان اصلی نیز داشتیم و در ایام کرونا حوزه گردشگری که بیشترین ضرر را دیدند، در مدت گذشته نزدیک به ۱۳ هزار نفر بیکار داشتیم واکنون به ۲۱ هزار نفر افزایش داشته است. 

کشاورزدر پایان با بیان اینکه تعداد مستمری بگیران ۲۳۰ هزار نفر است، تصریح کرد : ماهیانه ۵۰۰ میلیارد تومان مستمری پرداخت می کنیم و هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مطالبه از کارفرمایان استان داریم و به دلیل اینکه  فارس یکی از استان های پر هزینه در بخش درمان است، ماهیانه ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه درمان پرداخت می شود. 

گفتنی است با با ثبت نام در این طرح، ارائه بیشترین خدمات غیر حضوری برای مردم به راحتی انجام می پذیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.