کد خبر: 8637
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
جشنواره تئاتر مونولوگ نیایش

فراخوان رویداد متفاوت هنری با موضوع نماز و معنویت با عنوان «جشنواره ملی تئاتر منولوگ نیایش» در شیراز اعلام شد.

به گزارش خبرنگار پیام خبر، به منظور استفاده از ظرفیت هنر، به ویژه هنر فاخر و تأثیرگذار تئاتر در القای مفاهیم معنوی به‌ویژه نماز و تشویق هنرمندان به خلق آثار و تولیدات فاخر هنری در این زمینه، جشنواره تئاتر منولوگ نیایش توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی، هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ظهر سه شنبه با اعلام این خبر گفت: محورهای موضوعی این جشنواره که صرفاً در ژانر مونولوگ برگار می‌شود «نماز، نیایش و معنویت» است.

فرزاد صدری افزود: کارگردانان و بازیگران سراسر کشور می‌توانند تا پایان وقت اداری ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ نسبت به ارسال مدارک درخواستی جشنواره اقدام کنند.

وی با بیان این مطلب که پذیرش آثار در جشنواره با توجه به اهداف آن به کیفیت، خلاقیت و نوآوری نمایش‌ها و ارتباط با محورهای جشنواره بستگی دارد گفت: آثاری که به اجرای عمومی درآمده باشند یا پیش‌تر در جشنواره های تئاتر شرکت کرده باشند، نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

بر اساس این گزارش رتبه های برتر در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری زن، بازیگری مرد با جایزه ۱۵ میلیون ریالی در آیین پایانی این جشنواره معرفی خواهند شد. همچنین در هر بخش دارندگان رتبه های دوم و سوم به ترتیب جوایز ۱۰ و ۷میلیون ریالی دریافت می‌کنند. در صورت صلاحدیدِ هیأت داوران، جوایز نفرات شایستة تقدیر ۵ میلیون ریال خواهد بود.

اثر منتخب هیأت داوران نیز علاوه بر دریافت جایزه ۲میلیون ریالی، در صورت فراهم شدن شرایط برای اجرای عمومی به شیراز دعوت می شود.

هنرمندان باید یک نسخه از نمایشنامه و یک حلقه لوح فشرده فیلم ضبط شده از اجرای نمایش مونولوگ را به نشانی دبیرخانه و همچنین نمایشنامه در قالب فایل Word  به نشانی الکترونیکی niayeshtheaterfestival@gmail.com  ارسال کنند.

ارسال یک قطعه عکس کارگردان به صورت فایل JPEG و خلاصه سوابق وی حد اکثر در ۱۰۰ کلمه در فایل Word  و ارسال چند عکس با کیفیت از اجرای نمایش به نشانی پست الکترونیکی جشنواره ضروری است

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به تارنمای http://www.niayeshtheaterfestival.ir مراجعه کنند یا از طریق واتس‌اپ به شماره تلفن همراه ۰۹۳۹۷۱۱۴۵۶۳ تماس بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل