کد خبر: 9535
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
بهارانه کتاب 1400

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از مشارکت ۴۵ کتابفروشی در شیراز و شهرستان‌ها در طرح بهارانه کتاب خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مهدی امیدبخش، عنوان کرد: طرح بهارانه کتاب با همکاری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و کتابفروشی‌های سراسر کشور و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، رونق بخشیدن به کتابفروشی‌ها و حمایت از این گروه فرهنگی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نامه از کتابفروشی‌های متقاضی مشارکت در این طرح در نیمه اول خرداد امسال انجام شد، اضافه کرد: از استان فارس ۳۶ کتابفروشی از شیراز و ۹ کتابفروشی شهرستان‌ها در این طرح ثبت‌نام کردند.

به گفته امیدبخش، تقریبا بخش عمده‌ای از کتابفروشی‌های شیراز که پیشتر هم در طرح‌های فصلی خانه کتاب و ادبیات ایرانیان حضور داشتند، مجری طرح بهارانه کتاب به‌شمار می‌روند.

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به جزئیات اجرای این طرح نیز اشاره کرد و گفت: همچون فصول قبلی سقف خرید برای هر خریدار در طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ مبلغ ۲۰۰ هزار تومان است و خریداران می‌توانند از ۲۰ درصد یارانه خرید کتاب در این طرح بهره‌مند شوند.

وی با تأکید بر اینکه ارائه تخفیف در این طرح تنها شامل کتاب‌های چاپی است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه‌شده در کتاب‌فروشی را شامل نمی‌شود، گفت: کتاب‌فروشی‌های مشارکت‌کننده در طرح تا زمان به اتمام رسیدن یارانه اختصاصی ملزم به ارائه تخفیف به مشتریان هستند.

امیدبخش، افزود: کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان مشمول طرح می‌شوند؛ اما کتاب‌های آموزشی، کمک‌آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتاب‌هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت‌ نشده‌اند، مشمول طرح نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه از ساعات اولیه آغاز طرح بهارانه کتاب، کتابفروشی‌های عضو به صورت حضوری، اینترنتی و تلفنی اقدام به فروش کتاب داشتند، اظهار کرد: طرح فوق که از دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ کلید زده شد تا دوشنبه ۲۴ خرداد جاری ادامه دارد و علاقه‌مندان به کتابخوانی می‌توانند از این طرح فرهنگی بهره‌مند شوند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل