کد خبر: 9538
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
کنگره جهانی پیامبر رحمت(ص)

دبیر کل کنگره جهانی پیامبر رحمت(ص) در آیینه ادب و هنر گفت: اجرای زنده آثار هنری در رشته های گوناگون به عنوان یکی از رویدادهای های مهم کنگره برنامه ریزی شده است و به تدریج در اماکن هنری و تاریخی شهر شیراز با حضور مشاهیر هنری کشور اجرا می‌ شود.

به گزارش پیام خبر، حامد تقوایی با بیان اینکه این گونه رویدادها از جنبه های گوناگون حائز اهمیت است، افزود: اول افزایش دسترسی پذیری هنر با توجه به پخش زنده مراحل تولید اثر است. از طریق فضای مجازی همه علاقه مندان از سراسر دنیا امکان مشاهده تولید آثار را خواهند داشت. دوم نشر، معرفی و گسترش هنرهای اسلامی و مشاهیر هنری است که اختصاصا در این کنگره به صورت همزمان بحث مهم معرفی اسلام راستین و پیامبر اکرم ص نیز به زبان هنر صورت می‌گیرد.  

وی با بیان اینکه از نظر جنبه آموزشی نیز علاقه مندان به رشته های هنری می‌توانند از نزدیک با مراحل تولید یک اثر آشنا شده و اطلاعات مربوطه را از زبان خالق اثر دریافت کنند، عنوان کرد: دومین رویداد اجرای زنده این کنگره در رشته نقاشیخط و با حضور استاد علیرضا کریم‌پور، هنرمندی خوشنویس، روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه جاری، در باغ ارم شیراز انجام خواهد شد.  
به گفته تقوایی، این برنامه به همت دبیرخانه کنگره و دبیر بخش نقاشی خط کنگره جناب آقای محمد اوجی نژاد اجرا خواهد شد.  
تقوایی افزود: پخش زنده این رویداد نیز از ساعت ۱۰ بامداد در آدرس اینستاگرامی Http://instagram.com/artsformuhammad  برای دوست‌داران این هنر پخش خواهد شد.
یادآور می شود: علیرضا کریم‌پور، زاده ۱۳۴۷ است. وی خوشنویسی را با شاگردی نزد استاد قاسم احسنت از سال ۱۳۶۲ آغاز و در سال ۱۳۷۰ نیز مدرک ممتاز خط را دریافت کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل