کد خبر: 9543
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
کتابگردی در شیراز پایتخت کتاب ایران؛ کتابفروشی شهر کتاب شیراز

معاون فرهنگی مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از فروش بیش از ۲ میلیارد ریال کتاب در طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ خبر داد.

مهدی امیدبخش در گفت و گو با خبرنگار پیام خبر، اعلام کرد: از روز گذشته (دوشنبه ۱۷ خرداد) که بهارانه کتاب در سراسر کشور آغاز شد، ۴۵ کتابفروشی استان فارس در این طرح فصلی مشارکت کردند و در ۲۴ ساعت گذشته رکوردی در فروش کتاب به جا گذاشتند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲ میلیارد و ۱۶۲ میلیون ریال توسط ۳۶ کتابفروشی شیراز و ۹ کتابفروشی شهرستان ها فروش انجام گرفته است، افزود: با وجودی که ۷ درصد از کل فروش کشوری در فارس بوده، اما ۱۰ درصد از شمار کتاب ها در فارس فروش رفته است.

به گفته امیدبخش، اکنون «کلبه کتاب جهرم» در صدر فهرست پرفروش ترین کتابفروشی ها بر اساس تعداد کتاب طرح بهارانه کتاب قرار دارد و استان فارس به لحاظ پرفروش ترین استان ها بر اساس تعداد کتاب پس از تهران و خراسان رضوی در جایگاه سوم قرار گرفته است.

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی فارس، اظهار کرد: پاتوق کتاب شیراز نیز در این فهرست جایگاه چهارم را دارد و در استان فارس تاکنون در جریان بهارانه کتاب ۱۴۰۰ بیش از ۵۶۰۰ جلد کتاب فروش رفته است.

یادآور می شود: بهارانه کتاب ۱۴۰۰ که از صبح دوشنبه ۱۷ خردادماه جاری آغاز شد، تا دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد و علاقه مندان به کتاب می توانند تا سقف ۲۰۰ هزار تومان خرید به ازای هر کارت ملی از ۴۰ هزار تومان تخفیف برخوردار شوند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل