اخبار مهم سرویس

 • کشمکش بر سر کلید دروازه قرآن

  کشمکش بر سر کلید دروازه قرآن

  بعد از انتشار خبری مبنی بر گم شدن کلید دروازه قرآن، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز خبر داد کلید دروازه قرآن هم اکنون در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز است.

 • سناریوهای کرونایی احتمالی برای سفرها/ تشدید پروتکل‌ها یا محدودیت

  سناریوهای کرونایی احتمالی برای سفرها/ تشدید پروتکل‌ها یا محدودیت

  در شرایطی که از احتمال محدودتر شدن ترددهای بین استانی و سفرهای مردم حتی با وسایل حمل ونقل عمومی خبرهایی منتشر شده است، معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: سناریوهای مختلفی در این زمینه ممکن است وجود داشته باشد که آماده اجرای آن هستیم اما تاکنون چیزی ابلاغ نشده است.

 • توسعه و به روز رسانی منابع مطالعاتی کتابخانه تخصصی تخت جمشید صورت پذیرفت

  توسعه و به روز رسانی منابع مطالعاتی کتابخانه تخصصی تخت جمشید صورت پذیرفت

  مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: در حال حاضر و  پس از گذشت بیش از ۲۵۰۰ سال، کتابخانه ای در تخت جمشید در حال فعالیت است که بی شک یکی از بهترین کتابخانه های تخصصی در زمینه تاریخ ایران باستان به ویژه دوره هخامنشی و ساسانی است.

 • حفاظت از فرهنگ و میراث فرهنگی با برنامه ریزی های آموزشی

  حفاظت از فرهنگ و میراث فرهنگی با برنامه ریزی های آموزشی

  مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: برنامه ریزی های آموزشی و ارایه آموزش های پایه ای از سنین پایین، ارتقای آگاهی های عمومی و توجه به موضوع اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و .... از جمله مواردی است که در صیانت و حفاظت از فرهنگ و میراث فرهنگی نقشی بسزا خواهد داشت.

 • بزرگ‌ترین سازه فلزی موجی معلق متروهای ایران به ثبت ملی رسید

  توسط موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران:

  بزرگ‌ترین سازه فلزی موجی معلق متروهای ایران به ثبت ملی رسید

  بزرگ‌ترین سازه فلزی موجی معلق متروهای ایران در ایستگاه مترو وکیل‌الرعایا توسط موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران به ثبت ملی رسید.

 • زیست بوم تخت جمشید و ضرورت پیوند حفاظت با توسعه

  زیست بوم تخت جمشید و ضرورت پیوند حفاظت با توسعه

  مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید صبح چهار شنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۹ در جمع خبرنگاران در رابطه با برنامه ریزی های اجرایی این پایگاه نسبت به لزوم توجه به زیست بوم تخت جمشید و ضرورت حفاظت از آن به عنوان عامل و بستری در شکل گیری و توسعه تمدنی در منطقه خبر داد.

 • آغاز پروژه حفاظت اضطراری ایوان قدمگاه

  آغاز پروژه حفاظت اضطراری ایوان قدمگاه

  آثار منحصر بفرد، محوطه های تاریخی و چشم اندازهای باستان شناسی و فرهنگی طبیعی، مواریث فرهنگی محسوب می شوند که گذشتگان ما به منظور پیشبرد حیات سیاسی، اجتماعی و معنوی خود و همچنین تامین اهداف بسیاری دیگر، این آثار را خلق کرده که همچنان تا به امروز پابرجای مانده اند.

 • اجباری شدن تست کرونا برای سفرهای دریایی/ هجوم مسافران کمتر شد

  اجباری شدن تست کرونا برای سفرهای دریایی/ هجوم مسافران کمتر شد

  در پی هجوم مسافران به بنادر جنوبی کشور و بروز نگرانی‌هایی در این زمینه مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: برای کنترل و رصد بیشتر در این زمینه تست فوری کرونا از مسافرانی که می‌خواهند از شناورها استفاده کنند، گرفته می‌شود و با استفاده از نظارت‌ها و سختگیری‌های بیشتر هجوم مسافران به بنادر جنوبی کشور کمتر شده است.

 • عذرخواهی پارکورباز در تخت جمشید

  عذرخواهی پارکورباز در تخت جمشید

  متاسفانه در روزهای اخیر با انتشار کلیپی در فضای مجازی در رابطه با اجرای حرکات نمایشی نوجوان پارکورباز در مجموعه جهانی تخت جمشید به عنوان مقصد برند در گردشگری، شاهد جریحه دار شدن و ناراحتی اذهان عمومی گردید که با پیگیری های مدیریت پایگاه میراث جهانی تخت جمشید مشخص شد افرادی که مرتکب اشتباه شده اند نسبت به قوانین حاکم بر  میراث فرهنگی، آگاهی کافی نداشته اند و در حاضر با حضور در تخت جمشید ضمن ابراز پشیمانی و عذرخواهی از عموم، خواستار ‌و امیدوار به اصلاحات لازم فرهنگ رفتاری گردشگران در بناهای تاریخی فرهنگی شدند.

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری